Rolety podtynkowe
Rolety elewacyjne
Rolety nadstawne

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne systemu nadprożowego to system przychodzący na surowy mur, dedykowany do zabudowy styropianem. Idealnie wpasuje się w koncepcję architektoniczną budynku. Rolety zewnętrzne podtynkowe nie mają styczności z wnętrzem budynku, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Skrzynka zastosowana w tym systemie jest niewidoczna. Dostęp do wnętrza rolety uzyskujemy poprzez rewizję – niezabudowaną część dołu skrzynki. Oczywiście jest ona dopasowana do koloru rolety bądź okna.  

Przykładowe profile

Rolety zewnętrzne elewacyjne

Roleta zewnętrzna – może być montowana w każdej chwili, gdyż stosuje się ją na gotową elewację. Duży wybór kolorów spełni wszystkie Państwa estetyczne oczekiwania. Dostępne są dwa rodzaje skrzynek – okrągła i kanciata. Nasze zewnętrzne rolety doskonale izolują ciepło, są barierą dla nieproszonych gości, a po częściowym opuszczeniu znakomicie chronią pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. 

Przykładowe profile

Rolety zewnętrzne nadstawne

Rolety zewnętrzne nadstawne, które inaczej możemy też nazwać nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej. Skrzynka rolety w tym przypadku nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być integralną częścią okna. Dostęp do rolety uzyskujemy od wnętrza budynku poprzez rewizję.

Przykładowe profile